top of page

אימון ילדים

אימון בקבוצות לילדים ולנוער

העבודה מתבצעת בקבוצות - עדיף עד 10 ילדים או נערים

 

בתוך הקבוצה יש חלוקה - עבודה אישית, זוגית, ועבודה קבוצתית.

 

לעבודה אישית- כל אחד יש לו את העכבות שלו- ויש לו מטרות שהן בעלות ערך עבורו- ועליהן הוא עובד במהלך סדרת המפגשים. כל אחד משיג את מה שמשיג ומתפתח ומבין את מה שיכול- אין כפיה ואין לחץ.

 

עבודה בזוג
אחד עם השני ומה שביניהם. פיתוח תקשורת. כל אחד הינו מראה של השני וכן כל אחד הוא המורה של השני. ויכול כל אחד להתרכז בנתינה ובאימון אחד של השני, כמו ביחסי מאמן ומאומן- קלאסיים.

 

עבודה בקבוצה
אימון יכולות קבוצתיות, והיכולת של כל אחד להתאים לקבוצה, אילו הרגלים שלנו מפריעים לנו להיכלל בקבוצה ומפריעים בכך לעשייה המחקה את הטבע המקושר והאינטגרלי. העבודה בקבוצה מאפשרת בניית הסביבה שמאפשרת את הצמיחה המיטבית של כל אחד כיוון שיש בה גם את התמיכה הקבוצתית וגם את הקושי שלנו לשחק בין שמירה על האמת הפנימית שלנו וגם להיכלל במטרה משותפת-

בעבודה קבוצתית לעיתים עשויים להתגלות הבדלים ניכרים טבעיים בין בנים לבנות- אותם נבחן ונדע להשתמש ביכולות הטבעיות של כל אחד ואחת.

 

 

כלים

 

במפגשים יהיה שילוב בין השכלה משחקים סדנאות הקשבה/דיבור, ותיאטרון

השכלה- על הטבע האנושי והטבע בכלל- ואיך אנו צריכים להשתמש בידע זה על מנת לשגשג, ומה קורה לנו כאשר אנו מתעלמים מטבענו ופועלים הפוך לו- אילו צרות ומשברים פוקדים אותנו. ההשכלה מגיעה מהסבר של המדריך וכן משיחות /סדנאות- מחוכמת ההמונים, וכן כהסברים אחד עם השני או כתובנות אישיות.

 

משחקים- המביאים אותנו להרגיש ולהבין משהו חדש ומתוך כך יתעורר שינוי אצלנו.

המשחקים ילוו בהסבר ודיון תוך כדי התהליך ולאחריו- כסיכום- כשכמובן- הסיכום וההבנות יבואו מתוך הילדים- כל אחד לאן שיגיע וללא כפיה או לחץ. המשחקים הם כניסוי שלנו על עצמנו. איך עובדים עם עצמנו, ביננו, על התקרבות וגם מגע. התחרות היא ביני לביני בזמן אחר או של הקבוצה בעצמה לפני זה. בתרגיל/ במשחק קבוצתי קודם נותנים להתנסות ואז מקיימים שיחה לגבי הקשיים וההצלחה ומה הרגישו והבינו תרמו או הפריעו למהלך, ואחר כך עם ההבנות הקבוצתיות מנסים שוב את המשימה- ואז עושים שיחת סיכום

 

המדריך מלווה את התהליך הלימודי ההתפתחותי ומפעיל את הילדים שיחוו רגש והבנה שיעוררו בהם שינוי והתפתחות.

 

סדנאות הקשבה ודיבור- כאמצעי לפיתוח כישורים בסיסיים של תקשורת- הקשבה ללא שיפוט, דיבור קצר וממצה, התחשבות בקבוצה, הסדנאות ישמשו ככלי לחיבור ושיתוף וגם ככלי לימודי על ידי חוכמת ההמונים, וככלי התפתחות שבו הקבוצה מהדהדת לי את חסרונותי וכך אני יכול לברר לעצמי בירורים ולצמוח ולהתפתח עוד יותר מתוך היכללות בתוך הקבוצה ובקשרים שנוצרים ביננו.

 

תאטרון- משחקי תפקידים שיאפשרו לנו לצאת החוצה מגידרנו, להבין את המצב מנקודת זווית אחרת- של ילד אחר שמרכל עלינו או של ציפור המתצפתת עלינו מראש האילן שבחצר המשחקים. בתיאטרון קל לנו להזדהות עם דעות וגישות שונות ממה שיש לנו כרגיל.

 

 

התוכנית

התוכנית לעשרה עד תריסר מפגשים 

כל מפגש בן שעתיים

מיקום 

אפשרות א' בסטודיו/אולם המאפשר תנועה

אפשרות ב' על הדשא או במרחב חיצוני אחר שמאפשר פרטיות מסוימת

אפשרות ג' בכיתה המסודרת במעגל כיסאות

 

נושאים עיקריים

טבע האדם - חוקי טבע

חיבור

שיתוף פעולה

מציאת מטרה אישית וקבוצתית- והבנת גדלות המטרה

התמודדות עם משברים- מחזור של התפתחות וחסרון

תקשורת ללא אלימות

תחרות חיובית לעומת תחרות הרסנית

השכנת שלום יישוב סכסוכים וגישור

חוכמת ההמונים

שמירה על האמת הפנימית שלנו תוך פעולה לפי כללי המערכת-

אמירת תודה, סליחה ובקשה

יכולות גבריות ויכולות נשיות וההבדל בניהן

השפעת הסביבה - עלינו ושלנו על הסביבה

ייחודיות של כל אחד

עלות מפגש 600 ש"ח
לפרטים נוספים: 054-6747509
או השאירו לנו הודעה כאן

Success! Message received.

bottom of page